Po stopách slimáka Kamila

Ako to celé začalo?

Kamil sa nasťahoval do múzea

Kto je slimák Kamil? Slimák Kamil je nový člen kolektívu Ponitrianskeho múzea v Nitre. Detských návštevníkov sprevádza vzdelávacími a tvorivými aktivitami múzea a popri tom im robí radosť. Slimák Kamil je veselý a priateľský. Zároveň je zvedavý a vďaka svojej zvedavosti odhaľuje rôzne záhady. To však zďaleka nie je všetko. Slimák Kamil má vo svojom domčeku CELÉ MÚZEUM.


Fotogaléria – Kamil sa nasťahoval do múzea

Reportáž TV Nitrička z podujatia Uvedenie slimáka Kamila do života TU.


Po stopách slimáka Kamila | Výchovno-vzdelávací program


Termíny: UTORKY A PIATKY – na objednávku
Miesto: Ponitrianske múzeum v Nitre, Štefánikova trieda 1

Dĺžka programu: do 90 minút
Vstupné: 4,00 €
Pedagogický dozor vstup zdarma
Kontakt pre objednávky: tel. +421 940 943 015

mail: lektornr@muzeumnitra.sk

Program je určený žiakom I. a II. stupňa základných škôl, ale aj materským školám. Základom programu je edukačná hra vďaka ktorej spoznáte naše expozície, výstavy a zbierkový fond, objavíte mnohé nepoznané zaujímavostí  v prítomnosti slimáka Kamila a za asistencie múzejnej pedagogičky. V prírodovednej expozícii v slimačej aréne môžete pozorovať slimákov, dozvedieť sa a odhaliť zaujímavosti zo života bezstavovcov. V tvorivých dielňach tvorí si vyskúšate svoje zručnosti a kreativitu, vytvoríte si veci, ktoré vám aj doma pripomenú slimáka Kamila. S Kamilom si overíte získané vedomosti aj pri lúštení vedomostného kvízu. Teší sa na vás slimák Kamil!

Dĺžka programu: do 90 minút
Vstupné: 4,00 €
Pedagogický dozor vstup zdarma
Kontakt pre objednávky: tel. +421 940 943 015, mail: lektornr@muzeumnitra.sk

Fotogaléria – Po stopách slimáka Kamila | Výchovno-vzdelávací program


Po stopách slimáka Kamila | Súťaž

Do konca apríla 2024 môžete súťažiť o hlavnú a vedľajšie ceny za účasť na podujatiach v našich múzeách! Súťaž PO STOPÁCH SLIMÁKA KAMILA je určená pre školské kolektívy a je platná pre Ponitrianske múzeum v Nitre a Múzeum v Zlatých Moravciach. Aké sú podmienky súťaže?

Jeden kolektív zbiera pečiatky na jednu hraciu kartičku. Potrebujete aspoň 4 pečiatky, z každej kategórie podujatí jednu: výchovno-vzdelávací program, prednášku, tvorivú dielňu a výstavu. Hraciu kartičku dostanete v múzeu alebo si ju stiahnete z webu TU. Zozbierajte 4 pečiatky a pri poslednej návšteve múzea (najneskôr 30. 4. 2024) vhoďte hraciu kartičku do žrebovacej krabice v múzeu alebo pošlite poštou na adresu Ponitrianske múzeum v Nitre, Štefánikova 1, Nitra 949 01. Žrebovanie výhercov sa uskutoční v prvom májovom týždni 2024. Výhercov budeme kontaktovať.


Spoznávame slimáka Kamila

Spolu s Kamilom a aj vďaka Kamilovi sa u nás v múzeu učíme poznávať aj tento druh živočíchov – bezstavovce.

Fotogaléria – Slimačia aréna


Poskladaj puzzle slimáka Kamila


Slimák Kamil očami detí

Takto nakreslili Kamila naši kamaráti – deti z MŠ Piaristická ulica v Nitre


Vezmi si ma domov

Suveníry so slimákom Kamilom

Štefánikova trieda č.1 info@muzeumnitra.sk +421 37 651 00 00