Tvorivé dielne


Šperk Veľkej Moravy

Termíny: UTORKY A PIATKY – na objednávku
Miesto: Ponitrianske múzeum v Nitre

Program je určený žiakom I. a II. stupňa základných škôl. Tvorivá dielňa nadväzuje na vzdelávací program Ako sa žilo na Veľkej Morave. Spoločne budeme vytvárať návrhy a odliatky vybraných šperkov Veľkej Moravy – lunicový závesok gombík.

Dĺžka programu: 50 minút
Vstupné: 3,00 €
Pedagogický dozor vstup zdarma
Kontakt pre objednávky: tel. +421 940 943 015, mail: lektornr@muzeumnitra.sk

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nitrianskej komunitnej nadácie, Mesta Nitra a organizácie UNICEF v grantovom programe Spoznajme sa.


Etuda o starej Nitre

Termín: STREDY – na objednávku
Miesto: Ponitrianske múzeum v Nitre

Program je určený žiakom 3 – 6. ročníka základných škôl.

Tvorivá dielňa nadväzuje na výstavu Etuda o starej Nitre, ktorá prezentuje dejiny odievania na prelome 19. a 20. storočia. Úlohou detí bude vytvárať návrhy secesných odevov, dekoratívne prvky odevov, návrhy  výzdoby klobúkov ako aj ich farebné a tvarové mutácie. Deti budú mať možnosť svoje návrhy odprezentovať a v navrhnutých klobúkoch sa môžu odfotiť vo výstavnej miestnosti pred fotostenou, ako  aj v priestoroch tvorivej dielne.

Dĺžka programu: 50 minút
Vstupné: 3,00 €
Pedagogický dozor vstup zdarma
Kontakt pre objednávky: tel. +421 940 943 015, mail: lektornr@muzeumnitra.sk


Pozn.: Vážení návštevníci, dovoľte nám, aby sme vás informovali o tom, že zo sprievodných podujatí môžu byť vyhotovované a následne zverejňované fotografie. Zhotovovanie fotografií bude vykonávané na základe nášho oprávneného záujmu o zvýšenie návštevnosti múzea a zvýšenie záujmu verejnosti o kultúrne a výchovno-vzdelávacie podujatia. Voči spracúvaniu vašich osobných údajov máte právo namietať na emailovej adrese: info@muzeumnitra.sk. Ďalšie informácie o spracúvaní vašich osobných údajov nájdete na stránke www.muzeumnitra.sk.

Štefánikova trieda č.1 info@muzeumnitra.sk +421 37 651 00 00