Po stopách slimáka Kamila

21. 9. 2023 KTO JE SLIMÁK KAMIL?
Slimák Kamil je nový člen kolektívu Ponitrianskeho múzea v Nitre. Od septembra bude detských návštevníkov sprevádzať vzdelávacími a tvorivými aktivitami múzea a popri tom im robiť radosť.
Slimák Kamil je veselý a priateľský. Zároveň je zvedavý a vďaka svojej zvedavosti odhaľuje rôzne záhady. To však zďaleka nie je všetko. Slimák Kamil má vo svojom domčeku CELÉ MÚZEUM.

Milé deti!
Poďte s nami privítať slimáka Kamila v Ponitrianskom múzeu v Nitre, kde na vás čaká bohatý program!

BLOK A
10.00 – 11.00 hod. Slimák Kamil, vylez von, nájdeme ti nový dom!
Miesto: Štefánikova 1, pešia zóna pred múzeom
Návštevníci programu sa dozvedia ako vlastne vznikol slimák Kamil. Moderátor spolu s autorkou maskota a s deťmi privítajú slimáka Kamila a uvedú ho do života. Tanečníci tanečnej školy N Dance Company z Nitry, ktorú vedie profesionálny tanečník Noro Grofčík, roztancujú návštevníkov podujatia a naučia sa spolu SLIMAČÍ TANEC. Ako inak, aj so slimákom Kamilom.
Program je vhodný pre žiakov 1. – 6. ročníka základných škôl.
Vašu účasť predbežne rezervujte tu: lektornr@muzeumnitra.sk, tel.: 0940 943 015 alebo 016.
Ak by ste sa aj zabudli rezervovať, čakáme vás… Vstup je voľný.

BLOK B
11.00 – 12.30 hod. Po stopách slimáka Kamila – súťažná hra a tvorivé dielne slimáka Kamila I.
13.00 – 14.30 hod. Po stopách slimáka Kamila – súťažná hra a tvorivé dielne slimáka Kamila II.
15.00 – 16.30 hod. Po stopách slimáka Kamila – súťažná hra a tvorivé dielne slimáka Kamila III.
Miesto: Ponitrianske múzeum v Nitre
Obsahom každého časového bloku B je edukačná hra založená na spoznávaní múzea a jeho zaujímavostí v prítomnosti slimáka Kamila. V tvorivých dielňach vás čaká razenie odznakov s motívom slimáka, výroba mašle a makiet, modelovanie z modelovacej hmoty a fotografovanie s Kamilom.
Program je vhodný pre žiakov 1. – 6. ročníka základných škôl.
Registrácia kolektívov na blok B (max. 80 osôb na jeden časový blok) tu: lektornr@muzeumnitra.sk, tel.: 0940 943 015 alebo 016.
Vstupné: 2,00 € na žiaka, pedagogický dozor vstup voľný.

Partnermi podujatia sú Nitriansky samosprávny kraj, Mesto Nitra, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, N DANCE COMPANY a spoločnosť F SOUND. Mediálnym partnerom podujatia je Nitraden.sk.

Pozn.: Vážení návštevníci podujatia „Po stopách slimáka Kamila“, dovoľte nám, aby sme vás informovali o tom, že z podujatia budú vyhotovované a následne zverejňované fotografie. Zhotovovanie fotografií bude vykonávané na základe nášho oprávneného záujmu o zvýšenie návštevnosti múzea a zvýšenie záujmu verejnosti o kultúrne a výchovno-vzdelávacie podujatia. Voči spracúvaniu vašich osobných údajov máte právo namietať na emailovej adrese: info@muzeumnitra.sk. Ďalšie informácie o spracúvaní vašich osobných údajov nájdete na stránke www.muzeumnitra.sk.

  Rezervácia podujatia

  Polia vyznačené hviezdičkou sú povinné.

  Späť na blog

  Konferencia Učenie pre budúcnosť?

  Konferencia Učenie pre budúcnosť?

  Chcete zistiť, ako sa klimatické dopady prejavujú vo vašom okolí a čo s tým môžeme urobiť? Chcete zistiť, ako konkrétne…

  Jesenný cyklus prednášok štartuje 12. októbra

  Jesenný cyklus prednášok štartuje 12. októbra

  Jeseň 2023 v Ponitrianskom múzeu v Nitre bude patriť histórii. Cyklus prednášok Nitranom (nielen) o Nitre II. nadväzuje na minuloročný cyklus, ktorý bol…

  Zbieraj pečiatky a vyhraj!

  Zbieraj pečiatky a vyhraj!

  Pre školské kolektívy sme pripravili súťaž pri príležitosti uvedenia maskota múzea do života! Ako to funguje? V priebehu školského roka…

  Ej, leto, leto…

  Ej, leto, leto…

  8. 9. 2023 Pozývame vás na výchovno-vzdelávacie podujatie zamerané na poznávanie a vzdelávanie o prázdninách na vidieku v minulosti, doplnené o súťaže a zábavu.Program je…

  Štefánikova trieda č.1 info@muzeumnitra.sk +421 37 651 00 00