Po stopách slimáka Kamila

21. 9. 2023 KTO JE SLIMÁK KAMIL?
Slimák Kamil je nový člen kolektívu Ponitrianskeho múzea v Nitre. Od septembra bude detských návštevníkov sprevádzať vzdelávacími a tvorivými aktivitami múzea a popri tom im robiť radosť.
Slimák Kamil je veselý a priateľský. Zároveň je zvedavý a vďaka svojej zvedavosti odhaľuje rôzne záhady. To však zďaleka nie je všetko. Slimák Kamil má vo svojom domčeku CELÉ MÚZEUM.

Milé deti!
Poďte s nami privítať slimáka Kamila v Ponitrianskom múzeu v Nitre, kde na vás čaká bohatý program!

BLOK A
10.00 – 11.00 hod. Slimák Kamil, vylez von, nájdeme ti nový dom!
Miesto: Štefánikova 1, pešia zóna pred múzeom
Návštevníci programu sa dozvedia ako vlastne vznikol slimák Kamil. Moderátor spolu s autorkou maskota a s deťmi privítajú slimáka Kamila a uvedú ho do života. Tanečníci tanečnej školy N Dance Company z Nitry, ktorú vedie profesionálny tanečník Noro Grofčík, roztancujú návštevníkov podujatia a naučia sa spolu SLIMAČÍ TANEC. Ako inak, aj so slimákom Kamilom.
Program je vhodný pre žiakov 1. – 6. ročníka základných škôl.
Vašu účasť predbežne rezervujte tu: lektornr@muzeumnitra.sk, tel.: 0940 943 015 alebo 016.
Ak by ste sa aj zabudli rezervovať, čakáme vás… Vstup je voľný.

BLOK B
11.00 – 12.30 hod. Po stopách slimáka Kamila – súťažná hra a tvorivé dielne slimáka Kamila I.
13.00 – 14.30 hod. Po stopách slimáka Kamila – súťažná hra a tvorivé dielne slimáka Kamila II.
15.00 – 16.30 hod. Po stopách slimáka Kamila – súťažná hra a tvorivé dielne slimáka Kamila III.
Miesto: Ponitrianske múzeum v Nitre
Obsahom každého časového bloku B je edukačná hra založená na spoznávaní múzea a jeho zaujímavostí v prítomnosti slimáka Kamila. V tvorivých dielňach vás čaká razenie odznakov s motívom slimáka, výroba mašle a makiet, modelovanie z modelovacej hmoty a fotografovanie s Kamilom.
Program je vhodný pre žiakov 1. – 6. ročníka základných škôl.
Registrácia kolektívov na blok B (max. 80 osôb na jeden časový blok) tu: lektornr@muzeumnitra.sk, tel.: 0940 943 015 alebo 016.
Vstupné: 2,00 € na žiaka, pedagogický dozor vstup voľný.

Partnermi podujatia sú Nitriansky samosprávny kraj, Mesto Nitra, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, N DANCE COMPANY a spoločnosť F SOUND. Mediálnym partnerom podujatia je Nitraden.sk.

Pozn.: Vážení návštevníci podujatia „Po stopách slimáka Kamila“, dovoľte nám, aby sme vás informovali o tom, že z podujatia budú vyhotovované a následne zverejňované fotografie. Zhotovovanie fotografií bude vykonávané na základe nášho oprávneného záujmu o zvýšenie návštevnosti múzea a zvýšenie záujmu verejnosti o kultúrne a výchovno-vzdelávacie podujatia. Voči spracúvaniu vašich osobných údajov máte právo namietať na emailovej adrese: info@muzeumnitra.sk. Ďalšie informácie o spracúvaní vašich osobných údajov nájdete na stránke www.muzeumnitra.sk.

  Rezervácia podujatia

  Polia vyznačené hviezdičkou sú povinné.

  Späť na blog

  Sympatický pán v povestnej bodkovanej mašli

  Sympatický pán v povestnej bodkovanej mašli

  Vážený spisovateľ a vo svojej dobe miláčik celého národa, kultová osobnosť slovenskej poézie či sympatický pán v povestnej bodkovanej mašli. To…

  Symbolika rímskej republikánskej mince aes grave z Nitry

  Symbolika rímskej republikánskej mince aes grave z Nitry

  Mince predstavujú okno do minulosti, cez ktoré môžeme sledovať vývoj spoločností, obchodu a politiky, a to prostredníctvom kúskov kovu, ktoré prežili stáročia.…

  Kto udával módne trendy na prelome 19. a 20. storočia?

  Kto udával módne trendy na prelome 19. a 20. storočia?

  Módny tón zámožných šľachtických a meštianskych vrstiev udávala na prelome 19. a 20. storočia Viedeň a Budapešť. Nitra si v…

  Pôvod slávenia Vianoc a historické pozadie narodenia Ježiša

  Pôvod slávenia Vianoc a historické pozadie narodenia Ježiša

  Kresťania zozačiatku oslavovali ako sviatok len smrť Ježiša Krista. Včasnokresťanský autor Origenes žijúci koncom 2. stor. a začiatkom 3. stor. uvádza, že…

  Štefánikova trieda č.1 info@muzeumnitra.sk +421 37 651 00 00