Slimák Kamil. Ako sme ho uviedli do života…

Video z uvedenia maskota slimáka Kamila do života v Ponitrianskom múzeu v Nitre

Dňa 21. septembra bol veľký deň pre múzeum, ale hlavne pre nového maskota slimáka Kamila, ktorý po prvýkrát uzrel svetlo sveta vo svojej nadrozmernej žltomodrej podobe.

Uvedenie Kamila do života sa konalo v priestoroch Veľkej dvorany Ponitrianskeho múzea v Nitre, kde špeciálny pátrací tím zložený z predškolákov a školákov z MŠ a ZŠ Piaristická hľadal tajný číselný kód po expozíciách múzea, aby odomkol zázračnú truhlicu, kde sa skrývala nápoveda s heslom na privolanie slimáka Kamila. Verte či nie, toto sa P-O-D-A-R-I-L-O. Odpoveďou na to najsilnejšie volanie detí bol príchod obrovského žltého slimáka v moderných rifľových nohaviciach a s veľkou červenou mašľou. Kamil je veselý, priateľský, trochu pomalý, ale na druhej strane oveľa rýchlejší ako taký obyčajný slimák, a čo je najdôležitejšie, je veľmi zvedavý. Presne tak, ako sú zvedavé všetky deti prichádzajúce do múzea na výchovno-vzdelávacie aktivity, prednášky, tvorivé dielne a výstavy. Kamil má vo svojom modrom domčeku ukryté celé múzeum.

Program s uvedením maskota slimáka Kamila do života pokračoval na námestí pred Ponitrianskym múzeom v Nitre v spoločnosti detí z nitrianskych základných škôl. Deti na pódiu roztancovali tanečníci z N Dance Company pod vedením profesionálneho tanečníka Nora Grofčíka. Spoločne sa naučili slimačí tanec, odborní pracovníci múzea na čele s pani riaditeľkou Patríciou Žáčikovou pokrstili slimáka depozitárnym prachom a deti rozosmial humor nášho múzejného kamaráta Smieška.

Po ukončení programu na námestí robil Kamil spoločnosť ďalšej stovke detí na tvorivých dielňach, kde si pod vedením lektorov technikou modrotlače vyrábali mašle, modelovali z modelovacej hmoty, razili odznaky a magnetky a lúštili hádanky v súťažných kvízoch.

Autorkou návrhu maskota Ponitrianskeho múzea v Nitre je žiačka Základnej umeleckej školy v Šali Lianka Šmídová, ktorá úspešne tvorí pod vedením pána učiteľa Petra Fašánka.

Ďakujeme partnerom podujatia Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, N Dance Company, Romanovi Mihálkovi, Jakubovi Chochulovi, ako aj zúčastneným materským a základným školám.

Program Po stopách slimáka Kamila je vhodný pre školské kolektívy – žiakov 1. – 6. ročníka základných škôl, ale aj materské školy. Obsahom programu je práca s pracovným listom, kde deti hľadajú pod vedením lektora odpovede na otázky skryté v expozíciách múzea. Súčasťou programu sú tvorivé dielne.

Späť na blog

Deň s Valentinom Horbom | Tvorivá dielňa a beseda

Deň s Valentinom Horbom | Tvorivá dielňa a beseda

Valentin Horba, talentovaný český maliar, ktorého niektorí prirovnávajú dokonca k Jozefovi Ladovi, zavíta do Múzea v Zlatých Moravciach v piatok…

Svetový deň vtáctva

Svetový deň vtáctva

Dátum 1. apríl si väčšina ľudí spája so žartmi, avšak tento rok je spojený aj s vodou nakoľko na tento deň…

Zlatomoravecké utorky

Zlatomoravecké utorky

Aj v roku 2024 pokračujeme v cykle prednášok, ktorý je venovaný významným momentom z dejín Zlatých Moraviec, mestu s bohatou…

Súťaž #rodmigazzi

Súťaž #rodmigazzi

ZAPOJ SA DO SÚŤAŽE A HRAJ O ATRAKTÍVNE CENY! Je to naozaj jednoduché! 📍Súťaž je určená pre užívateľov Facebooku alebo…

Štefánikova trieda č.1 info@muzeumnitra.sk +421 37 651 00 00